Virtualizace serverů a terminálů

Pro dynamicky se rozvíjející společnosti je virtualizace jednou z nejekonomičtějších serverových a terminálových koncepcí. Virtuální servery disponují konfigurovatelným výkonem ve sdíleném hardwarovém prostředí, takže pokud serveru chybí výkon, stačí na virtuálním stroji přidat procesory nebo operační paměť a po restartu lze nově nakonfigurovaný stroj bez problémů využívat.

Virtualizace navíc umožňuje provádět velmi rychlé operace týkající se zálohy a obnovy dat. Zálohovat kompletní obsah jednoho stroje může trvat jen několik málo minut a následná obnova je pak stejně rychlá, takže například pro ladění optimální konfigurace je virtuální prostředí ideální.

Využívání virtuálních terminálů nabízí zcela novou metodu přístupu k firemním datům a aplikacím. Virtuální terminál je v očích uživatele plnohodnotným strojem, ke kterému se uživatel připojuje vzdáleně pomocí interní sítě nebo VPN. Téměř neomezená konfigurovatelnost virtuálního stroje umožňuje vytvořit individuální hardwarovou konfiguraci, takže lze například nadimenzovat jinak výkonný terminál pro uživatele náročnějších aplikací.