Softwarové zabezpečení

Dynamický rozvoj datové komunikace v podobě všude dostupného internetového připojení a neustále se zvětšující počet firemních i veřejných bezdrátových sítí vytváří stále více možností pro potenciální napadení interních systémů a zneužití citlivých dat. Zajištění vzdálených přístupů k firemním datům, stejně jako využívání vlastních mobilních zařízení pro vnitrofiremní komunikaci, má zásadní vliv na přístup k ochraně dat.

Proto jen správně definovaná bezpečnostní politika může zajistit komplexní a funkční ochranu před nedbalostním nebo úmyslným zneužitím firemních dat. Naši specialisté dokáží důkladně analyzovat bezpečnostní rizika a vytvořit koncept zabezpečení, pomocí kterého lze jasně definovat pravidla pro jednotlivé typy datové komunikace. V návaznosti na schválenou bezpečnostní politiku navrhujeme optimalizaci síťové infrastruktury a zabezpečení jednotlivých aplikačních prostředí.

Nedílnou součástí zabezpečení je management vzdálených přístupů na principu virtuálních šifrovaných sítí, které umožňují uživatelům bezpečně pracovat z veřejně dostupného připojení k internetu na služebních cestách nebo z domova. Management vzdálených přístupů v kombinaci se správou rozsáhlých firemních sítí umožňuje sjednotit principy zabezpečení při zachování maximální dostupnosti dat.